Login
Login

back

• blog •

SAĞLIKLI HAYAT KÖŞESİ

Ünlü Ses Sanatçısı Nil Karataş'ın Lezİz Dİyet Macerası

• 6 Nisan •

          Merhaba ben Nil Karataş. Ses sanatçısıyım, öyle albüm yapıyorum, klip çekiyorum, şarkı müzik yani hayatımız bu.

          Ben diyet yapmaya ihtiyacı üniversite yıllarından beri hep gerek duyuyorum. Hiçbir zaman çok kilolu bir kadın olmadım fakat her zaman kilo almaya meyilli bir insan oldum. Çünkü yemek yemeyi çok seviyorum. Ama bende doyma sınırı yoktu mesela günde 5 öğün 6 öğün yiyebiliyordum ve acılı yiyebiliyorum bir de Adanlıyım çok düşkünüm kebaba falan.

          Leziz Diyet’le instagramda tanıştım, sayfalarda önüme çıktı ve baktım inceledim sayfayı. Gayet lezzetli ve güzel görünüyorlar. Hatta ilk önce 1500 kaloriyle başladık daha sonrasında 1200 e indirdik. Tabiki benim çok yoğun bir konser programım olduğu için zaman zaman yanımda da götürüyorum çünkü soğuk da yenebilme özelliği var Leziz Diyet’in.

         Başladıktan sonra inanılmaz memnun kaldım. Şöyle söyleyeyim yaklaşık bir buçuk beden kadar inceldim fakat onun dışında kilo vermekten daha çok yani bir sıkılaşma hissettim kendimde. Arada bozuyorum yani ben bunu zaten diyet yapayım çok kilo vereyim anlamında değil sonuç olarak bu bir sağlık az yağlı yiyip porsiyon küçültmek hani bunlar sağlığı için hayat tarzımız için çok önemli şeyler.

         Ben bir ay falan yaparım diye düşünüyordum açıkçası hani o kiloya ulaşana kadar ama sonra baktım ki bu muhteşem bir şey  ve bunu hayat tazı olarak yaşamaya karar verdim. Bu sabah, öğle,akşam arada bozuyorum, kendimi ödüllendiriyorum ama Leziz Diyetle de yola devam yani.

         Leziz Diyet’in bana en güzel gelen yanı bir kere ben kapıyı açtığımda kapının önünde oluyor, hiç bi gecikme bugüne kadar olmadı. En karlı kışlı dönemlerde bile her zaman hizmette kusur yoktu. Yanımda taşınabilir olması çok önemli ve yemekleri sadece sıcak değil soğukta tüketebilmemiz çok önemli. Çünkü bazen dışarı bir çıkıyoruz 6-7 saat evde olamayabiliyoruz o yüzden iki türlü de tüketilebildiği için bence bu çok büyük bir avantaj. Sonuçta dışarıya gidip saldırmıyorsun hani acıktığın zaman. Mesela ben de bir de şey vardır çok acıktığımda gözüm dönüyor. Önüme hamburger de gelse dahi yiyorum ama Leziz Diyet’e başladığımdan beri arabamda, çantamda işte her zaman yanımda taşıdığım için inanılmaz rahat ve kolay yani.

         Ben Leziz Diyet’e başladığım an itibariyle tüm çevreme tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. İnstagramdan çok fazla mesaj alıyorum “işe yaradı mı, yarıyor mu” falan diye. Tabiki de işe yarıyor düzenli yaparsan sonuç olarak bir diyetisyen bir uzman önerisiyle yapıyorsun bunu. Fakat düzenli yapmak şart hani benim çok düzensiz ve zor yoğun bir hayatım olduğu için arada bir bozuyorum ama düzenli yaptığın zaman inanılmaz etkisini görürsün. Mesela canın tatlı istiyor falan öyle bir tatlılar geliyor ki 4 tane mesela böyle bir şeyler geliyor böyle meyveli turtalar garip garip çok güzel şeyler onları bir yiyorsun mesela hiçbir tatlı ihtiyacın kalmıyor.

        Leziz Diyet arkadaşlar herkese öneriyorum Leziz Diyeti çünkü görüyorsunuz şu kutunun içerisinde tam 1200 kalori ve 1500 kalori saklı. Ben 1200 kaloriyle devam ettiğim için.. Ama böyle alın yanınıza tatile gidin, arabanıza koyun, ben çok memnunum. Herkese de tavsiye ediyorum.

Yazar
Leziz Diyet