Diyet Paketi

Menüler kişinin günlük kalori ihtiyacı, kilo vermej ya da formda kalmak gibi hedefleri ile
sağlıklı bir bedende bulunması gereken besin ve minerallerin dengeli dağılımı baz alınarak oluşturulur.
Leziz Diyet’te günlük 1200,1500 ve 1800 kcal olmak üzere üç çeşit kalori paketi hazırlanmaktadır.
Menülerde yer alan yemeklerde taze ve doğal ürünler tercih edildiğinden mevsim değişikliklerinde menüler de değişmektedir.
LEZZET PAKETİNİZİN YOLCULUĞU
Diyetisyen

LezizDiyet menüleri uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanır.Menüler kişinin günlük kalori ihtiyacı, kilo vermek ya da formda kalmak gibi hedefleri ile sağlıklı bir bedende bulunması gereken besin ve minerallerin dengeli dağılımı baz alınarak oluşturulur.


Kalori Paketleri

LezizDiyet'te günlük 1200, 1500, 1800 kcal olmak üzere 3 çeşit kalori paketi hazırlanmaktadır. Menülerde yer alan yemeklerde taze ve doğal ürünler tercih edildiğinden mevsim değişikliklerinde menüler de değişmektedir. LezizDiyet sayesinde kilo verebilir veya formunuzu kolaylıkla koruyabilirsiniz.


Mutfak

Yemeklerimiz 5 yıldızlı otelimizin mutfağında pişirilmektedir.Kullanılan ürünler günlük olarak tedarik edilir ve hiçbir katkı maddesi içermez.Ürünlerin temininden pişirilmesi ve paketlenmesine kadar geçen tüm süreçler uzman ekibimizin kontrolündedir.


Özenle Hazırlık

Günlük olarak tedarik edilen ürünler, 30 yıllık otel mutfağı deneyimi olan executive şeflerimizin tecrübeli elleriyle hazırlanarak size ulaşır.

Porsiyonlama

Özenle hazırlanan yemekler, en hijyenik koşullarda kalori miktarları hesaplanarak lezzet paketinize göre porsiyonlanır.

Paketleme

Öğünleriniz, PP(Polipropilen) malzeme ile üretilen 120º'ye kadar mikro-dalga fırına dayanıklı kaplara yerleştirilerek, tazeliğini koruması için özel olarak vakumlanıp paketlenir.

Teslimat

Her sabah tercihinize göre 07:00-08:30, 08:30-10:30 saatleri aralığında, +4 derece saklama koşulları olan özel araçlarla istediğiniz adrese teslim edilir.


-BAZAL METABOLİZMA HIZI NEDİR ?

- Bazal metabolizma, vücut herhangi bir aktivite halinde değilken yaktiği enerjiye denir.Solunum kandolaşımı, vücut ısısının kontrölü, hücre yenilenmesi ve bölünmesi, beyin fonksiyonları için gerekliolan enerji miktarı bazal metabolizmayı oluşturur.

- BAZAL METABOLİZMAYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER ?

-Vücuttaki Kas Miktarı
- Vücutta bulunan kas miktarının artması vücudun yaktığı kalori miktarını arttırır.Bu nedenle diyet ilespor ayrılmaz bir bütündür.
-Vücut Ağırlığı
- Daha ağır olan bir kişinin vücut fonksiyonlarını sürdürebilmesi için daha çok kaloriye ihtiyacıolur.Diyetin henüz başındayken kilo vermenin daha kolay olmasının nedenlerinden biri bu faktördür.Ağırlık azaldıkça, günlük ihtiyaç duyulan enerji miktarı azalır.
- Cinsiyet
- Erkeklerin kas kütlesi kadınlardan daha fazla olduğundan kalori yakımı açısından daha şanslılardır.Kadınların bazal metabolizma hızı erkeklere oranla % 5 - 10 oranında düşüktür.
-Açlık
- Vücut aç kaldığı zaman bazal metabolizma hızı düşer.Günlük 1000 kalorinin altında alınan diyetlerdevücut hayatta kalmak için sistemi yavaşlatır.
-Uyku
- Uyku sırasında bazal metabolizma hızı, uyanık olunan zamana göre düşer. Uyku sorunu olan kişilerdede metabolizma hızı daha düşer ve kilo verme sorunu oluşur.